1. Пиперките се печат, се оставаат да се подизладат и омекнат и се лупат, притоа се се засекуваат на половина, но не целосно
2. Се редат во сад, се посолуваат, се додава исечкан лук, маслото за јадење и оцетот
3. Се промешуваат и се служат како салата
Напомена
Можат да се стават и во тегла добро затворени со капак и да се користат како зимница. По желба може да се додаде и магдонос

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови