Начин на подготовка

Ги кршиме јајцата. Една белка ставаме настрана и подоцна ја користиме за премачкување. Во нив го додаваме смлаченото млеко, масло, сол и шеќер и го додаваме во брашното во кое претходно сме го ставиле квасецот.
Се замесува тестото, се остава да нарасне 40тина минути, се сечат ленти и се виткаат полжавчиња и се редат во тавче ( јас со помош на фолија направив форма срце ) и се оставаат пола саат да нараснат, се премачкуваат со белка и се наросува афион. Се печи 40тина мин. на 180 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови