Водата, млекото, квасецот и шеќерот се остваат да се активираат. Се додава брашното, јајцето, солта и се замесува средно меко тесто, кое се премачкува со масло и се остава да стаса околу половина час. Потоа се премесува и се почнува со сукање на корите. Се зема дел од тестото, се расукува кора на посипана со брашно површина и се става од сирењето или изварката. Се витка како ролат и се сечат парчиња големи 5 цм. Се редат вертикално во тава бр. 28, претходно премачкана со маргарин. Постапката со расукување на корите се повторува додека се потроши тестото. Се премачкува со јајце и со маргарин, се посипува со сусам, и се остава 10 мин. да одмори. Се пече околу 20 минути во загреана рерна на 200 степени. Од вака подготвеното тесто се добиваат две погачи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови