1. Во меленото месо изрендајте кромид и лук. Додајте ситно сечен магдонос, посолете, и додајте црн бибер и зачини.
2. Кашкавалот изрендајте го, а сланината исечете ја на коцки.
3. Со натопени раце земете еден дел од меленото месо, внатре ставете кашкавал и чадена сланина, покријте со друг дел од мелено и формирајте плескавица. Јас правев со калап за плескавици.
4. Направените плескавици печете ги на скара од двете страни.
Сервирајте во чинија,послужете со пинџур!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани