Во длабок сад се става мелената плазма(јас ставив пола мелена, пола кршена).Потоа се додаваат сите преостанати состојки и се прави салама. Се остава да се стегне и се сечат парчиња кои се макнуваат во глазура и одозгора стопена карамела.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани