Квасецот го растопуваме во малку млака вода и го оставаме да подстаса 10 минути. Потоа во сад ги ставаме брашното, зејтинот, солта, млаката вода, стасаниот квасец и замесуваме тесто. Тестото го растегнуваме во голема округла тепсија, го премачкуваме со кечап, а потоа ги редиме прво чаениот колбас, па потоа кашкавалот. Печеме во загреана релна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови