Се меси се заедно и тестото се дели на 2 дела. Се сучи едниот дел и се става во подмачкан плех, над него се става салама, кашкавал, оригано и кечап. Вториот дел се сечи на ленти и се редат вкрстени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови