1.Загрејте ја рерната на 200 степени. Намрсете ја тавата за мафини.
Во голем сад размешете го брашното, пецивото и ориганото. Додадете ја моцарелата и саламата (чајна или кулен) и оставете ги да постојат неколку минути,
2. Промешајте ја смесата и поделете ја еднакво во дупките од тавата за мафини.
Печете 15-25 минути додека не пораснат и добијат златна боја.
3. Сервирајте ги со пица сос, кечап или томатело сос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови