Доколку сакате пита со јаболка, но без шеќер, ви предлагам да ја пробате оваа здрава варијанта која е многу вкусна и се подготвува многу брзо. Одлична е за појадок, но може да ви замени и ужина или десерт.

Пoдготовка:

1. Вклучете ја рерната да се загрее. Јаболката излупете ги исечкајте ги на мали парчиња. Може да користите сецко.
2. Измешајте ја содата со киселото млеко. Изматете ги јајцата со миксер и додадете ги останатите состојки. Мешајте со лажица. Истурете ја смесата во мал плех, обложен со хартија за печење ако не сакате да ви се залепи. Или користете калап за пити.
3. Се пече во загреана рерна на 180С околу 30 минути. Пробајте со чепкалка за заби дали е готова питата. Оставете малку да се излади, премачкајте со лажица мед и наросете кршени ореви. Питата е одлична, ароматична и пред се - здрава.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови