Прелив
Квасецот се става во млако млеко, се додава шеќер, сол и брашно и се чека квасецот да стаса.
Пред да се почне со попрскување на корите се додава зејтинот во смесата.

Фил
Ситно исецканиот праз се пропржува.
Кога ќе се олади се додава дробеното сирење.

Секоја кора се попрскува со стасаниот квасец, а на третата се става филот и се витка во ролат. Вака потготвени корите се редат во подмачкан плех.
Питата се сече и премачкува со жолчки пред да се пече.
Се остава да отстои 10-15 минути пред да се стави на печење.
Се пече на загреана рерна 25 минути на 200 степени или додека убаво не зарумени.

Пријатна вечера!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови