Подготовка

Во длабок сад ставете ги сувите состојки и промешајте со лажица, а потоа додате ги растопениот путер и водата. Замесете тесто, треба да биде меко.
-Тестото поделете го на два дела

Нектарините изрендајте ги и промешајте ги со мелените ореви

Едниот дел од тестото распоредете го во набрашнета тава за печење. Одозгора ставете го филот, а врз филот ставете го другиот дел од тестото.

Печите во загреана рерна на 200 степени околу 15 минути.

Кога ќе излади, ставете одозгора шеќер во прав.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани