За тесто
Во брашното додајте маргарин, јајце, јогурт, сол и замесете тесто. Оставете го 30 минути во фриждер.
За фил
Кромидот испржете го, додајте сечена пиперка, и мелено месо. Подсолете, додајте црн пипер и зачини.
Тесто разсукајте ставете го во тепсија,врз тесто ставете фил од мелено месо, и прелијте со прелив.
Печете во загреана рерна на 200 степени около 40 минути.
Готова пита сечете на коцки и послужете во чинија.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани