Совршена е,се топи во уста!
За подготовка на кората во сад ставете ги брашното,шеќерот,солта,печивото.Замрзнатиот путер изрендајте го и замесете.Додате го јајцето и замесете мазно тесто.Веднаш сукајте тенка кора колку плехот во кој ќе печете(јас печев во плех за тарт или пица).Распоредете го тестото во плехот и ставете го во замрзнувач.
Во меѓувреме за филот се пенасто матат јајцата со шеќерите па се додава павлаката и убаво се меша.
Го вадиме плехот од фрижидер и врз тестото го нанесуваме филот па редиме капини.
Питата ја печеме во загреана рерна на 180 степени околу 20 минути.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови