1.Се намастува четвртаста тава.
2.Се редат по 3 кори и секоја се намастува со масло и на секоја трета кора се става филот од (претходно обарен) спанаќ јајцата и дробеното сирење.
3.На крај се оставаат две кори за да се затвори питата се сече на коцки и се ставаат парченца маргарин или путер.
4.Се пече во загреана рерна на 220ст. околу 25 мин.
5.Откога ќе се извади се попрскува со малку вода.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови