Подготовка

1. Морковот и компирите сварете ги и испасирајте ги. Кромидот и краставицата исечкајте ги на ситни коцкички.

2. Измешајте ги во пирето и потоа додадете ги останатите состојки. Посолете и побиберете.

3. Можи да го служите како прилог со главно јадење печено месо, како лесен оброк или салата, дури и како богат додаток на сендвичи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови