Кромидот ситно исечете го или изблендирајте го со блендер.
Во меленото месо додајте кромид, посолете, додајте сув зеленчук, ситно сечен магдонос. Промешајте.
Пиперките измијте ги и пресечете ги на пола, извадете семки.
Пиперките наполнете ги со мелено месо.
Јајцата изматете ги.
Полнетите пиперки валкајте ги во брашно и во јајце, ставете да се пржат во загреана тава, пржете прво од страна каде што има мелено месо, после превртете ги на друга страна.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани