Подготовка:

1. Запржете ги колбасите. Кога се пржени извадете ги од маслото. Во истото масло запржете го кромидот. Додадете пиперките и крупно сецканите патлиџани. Нека се пропржи. Зачинете со сол. Додадјте 250 мл кисела вода. Покријте и оставете да крчка малку.
2. По 5-6 минути, разматете едно мало лажиче брашно. Додајте го во смесата, па вратете ги колбасите назад во тавата. Промешајте и оставете уште кратко да покрчка.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови