Во подлабок сад измешајте ги медот, соја сосот, сокот од лимон, зачинот, биберот и маслото. Месото прелијте го со маринадата и оставете го да одстои околу 1 час.
Потоа месото испржете го на загреано масло или на скара.
Декорирајте со ориз и зеленчук.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови