Рецептот е од мајка ми, работи во Холандија, па ја имам честа да испробувам вакви невообичаени рецепти. Оваа пилешко посебно ми се допаѓа.
Во еден сад ги размешуваме сите состојки.
Потоа стекот го натопуваме од двете страни во сосот и се пече на елекрична скара или пак во тава за скара. Јас го печев во тава од прилика 5 мин, убаво да зарумени. Вкусот е прекрасен, однадвор е крцкаво,а внатре сочно.
Самбалот е сос кој е многу лут и многу солен, не знам дали го има кај нас, но за замена може малку буковец помешано со доматно пире .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови