Превкусно јадење кое се прави многу брзо, и сигурна сум дека многу ќе ви се допадне.
Јас како за прв пат направив помала количина, но домашните побараа повеќе и нареден пат правам дупла доза.

Подготовка:
1. Стекот го ставаме да се подвари убаво, додека не омекне и потоа го пропржуваме на малку масло.
2. Во тава тиквичките ги сечеме на тенки ленти, ги додаваме доматите ситно сецкани, и зачинот по желба, па и тие ги пропржуваме малку. Потоа се заедно мешаме. Jас додадов и малку куркума и од тука доби и малку жолта боја, но вкусот е совршен.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови