Пилешкиот стек го сечеме на половина и го чукаме со чук. Посолуваме, ставаме малку бибер.
Спанаќот може да го обарите, а може и свеж, наредете ги листовите еден до друг да го покрие стекот.
Врз спанаќот наредете ги парчињата кашкавал. Замотајте.
Извалкајте го парчето во брашно, па во јајце и во презла.
Пржете во загреано масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови