Подготовка:

1. Пилешкиот стек исечете го на коцки.
2. Во сад ставете го стекот заедно со мајонез, сол, црн пипер, лукче и кромид ситно исецкани. Се промешајте и оставете во фрижидер на 3 часа, да се маринира месото. Може од вечер да се направи, а следната ден да се пече.
3. На дрвени стапчиња за ражник ставете парче месо, патлиџан, пиперка, кромид, печурка.
Направени ражничи печете ги на скара. Послужете ги со салата.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани