Пилешките крилца посолете ги, ставете сув зеленчук, бибер, мајонез.
Кромидот, лукот и магдоносот ситно исечкајте ги и ставете ги во крилцата,се убаво промешајте.
Крилца оставете ги да постојат малку околу 3 саати, уште поубаво да се направат од вечер.
Печете ги крилцата на скара или на тостер. Јас ги правев на тостер многу убаво испаднаа.
Добар апетит!!!!!!!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани