1. Пилешкиот стек, кромидот, заедно со сол и бибер ставете во блендер и се убаво изблендирајте.
2. Со натопени раце направете кофтиња. Ставете ги подготвените ќофтиња  во тава да се пржат. Врз пржените кофтиња истурете домата, па оставете да провријат 5 минути.
3. Сервирајте ги во чинија со прилог салата.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани