1. Сите состојки се мешаат
2. Ставете ја смесата врз пилешкото и го ставете го во една кеса преку ноќ
3. Следниот ден го готвам на Скара.
4. Кога ќе биде готово додадете малку сол.
Јас вака го јадам или со салата

На здравје

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови