Пилешкава супа со праз е одлична за овој период од годината.
1. Исчистеното и измиено месо се става во 2,5 литри вода и се става на оган да врие.
2.После половина час откако почнала да врие супата, се додава празот, тиквата и морковите ,исечени на крупно.Се посолува со зачин од сушен зеленчук. Се остава да врие уште половина час.
3.Се трга од оганот, се вади месото од течноста, се чисти од коските и се ситни на помали парчиња. Течноста се процедува, а празот, тиквата и морковите со малку течност се блендира во каша.
4. На малку зејтин се запржуваат ситно исечените млади кромидчиња. Се додава на зејтинот изблендираната каша, месото и се долева со бистрата супа. Кога ќе зоврие ,се додава фидето и малку црн пипер и се остава да поврие пет минути. Супата е готова и може топла да се служи како предјадење или самостоен ручек.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови