Копаните ги одмрзнуваме, ги миеме и ги ставаме да се варат заедно со стекот. Потоа во голем сад ги кинеме со рака на ситни парчиња, ги додаваме исецканите крнишони претходно истискани за да не пуштат вода, исецканите шампињони, исецканите ореви, На крај се додава павлаката и солта и се промешува. Се става во фрижидер да се излади малку. Потоа се сервира и спремна е за јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови