Едноставна, кремаста и вкусна салата.
Пилешкото месо го вариме и потоа ситно го сецкаме.
Ги додаваме шампињоните и наутот и зачинуваме.
На крај ги додаваме павлаката и мајонезот и убаво заедно мешаме. Оставем салатата да се олади во фрижидер околу половина час и послужуваме.
Слободно дуплирајте ги состојкиве ....
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови