Еве меее со рецепт во кој јас само ги исечкав продуктите и ги ставив во овој вистински цар од апарат. Иииииии....си сервиравме крем супа, топла и вкусна за 20 минути.
А бе не можев да верувам дека додека се свртев во кујна, направив и телефонски разговор во меѓувреме, супата беше готова, вкусна и жешка. Неверојатно!!!

Подготовка
Сите состојки исечкајте ги на парчиња и ставете ги во блендерот заедно со 2 чаши вода, до означената цртка на бокалот. Затворете и подготвувајте си ги чиниите за ручекот!
Пријатно!

Забелешка
Маслиново масло си додавате по вкус и желба.
Ние сакаме луто и јас ставив лута пиперка, а вие по ваш вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани