Подготовка

-Во длабок сад изматете го јајцето, додадете го млекото и издробеното сирење, сецканата лута пиперка, сецканото лукче и буковка сол. Промешајте убаво.

-Во друг сад, измешајте ги брашното, пецивото и палентата, па додадете ги во смесата. Промешајте убаво со лажица.

- Смесата ставете ја во калап обложен со хартија за печење. Печите на 200 степени околу 10 минути.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани