Одличен рецепт !!!
Лесно и брзо се спрема !!!
На малку зејтин се пржи исечканиот кромид, откако ќе се испржи се додаваат сецканите печурки да крчка 5-10 минути потоа се додава павлаката се меша убаво и се трга на страна се зачинува.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови