Костените се засекуваат на средината, се варат 5 минути, а потоа се ставаат во тава за печење и се печат 20-25 минути на 200 степени.
Откако ќе се испечат се покриваат со крпа и се оставаат да отстојат 15 минути. Потоа се многу лесни за лупење.
На крај се преливаат со медот и се наросуваат со кршените лешници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови