Колениците се ставаат во тенџере со вода на оган и се варат додека месото омекне и лесно се дели од коската.
Кромидот се сечи на полукругови и се става во тавичката за печење, а зачините се ставаат во една чинија и  се додава маслото, се промешуваат да се соединат. Со подготвената смеса од зачини се премачкуваат колениците и се ставаат во тавичката со кромидот и му се додава ½ од темното пиво. Се става во рерна загреана на 160-170 степени додека да испари течноста и потоа му се додава втората половина од пивото, се остава во рерна до повторно редуцирање на течноста.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови