Во блендер ставете ги маслинките одвоени од коската. Додадете ги и останатите состојки и изблендирајте. Додадете лук и зачини по ваш вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови