Што би рекле „полесно-Здравје“...

Подготовка
Пиперката ја печеме и ја лупиме. Сите состојки ги ставаме во блендер или сечко и ги мелеме до измазнување на смесата. Пробуваме на вкус, ако има потреба додаваме зачини по желба и повторно блендираме. Паштетата ја сервираме ја накапуваме со маслиново масло, наросуваме црвен пипер или буковец и дегустираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани