Се чистат маслинките од семките и се ставаат во блендер. Се додаваат другите состојки и се блендира додека не се добие убава мазна смеса. Совршена здрава паштета за појадок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови