Подготовка:

1. Тестенините сварете ги во солена вода, исцедете ги од водата и додајте ги во длабок сад.
2. Зачинете ги со црн пипер, црвен пипер, концентрат од домати, маслиново масло, пармезан и распоредете ги во тава за печење обложена со хартија за печење. Печете ги во загреана рерна, 10 минути, на 200 степени. Послужете ги со вашиот омилен сос или крем сирење.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани