Пастата по избор ја варите и ја прецедувате со ладна вода.

Во мегувреме во истиот сад пропржувате маслиново масло, ситно сецкани маслинки, магдонос и кромид. Експериментирајте со вашите омилени маслинки!

Додадете балсамико или пак некој доматен сос.

Откако тоа ќе се пропржи додадете ја пастата и на намалена температура пропржете уште малку! 

Enjoy :)

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови