Испечати

Паста со маслинки

Паста со маслинки

Состојки

  Подготовка

  Пастата по избор ја варите и ја прецедувате со ладна вода.

  Во мегувреме во истиот сад пропржувате маслиново масло, ситно сецкани маслинки, магдонос и кромид. Експериментирајте со вашите омилени маслинки!

  Додадете балсамико или пак некој доматен сос.

  Откако тоа ќе се пропржи додадете ја пастата и на намалена температура пропржете уште малку! 

  Enjoy :)