1. Ставете ја пастата во зовриена посолена вода да се вари.
2. Сланината исечете ја на коцки и ставете ја во тава да се пржи.
3. Потоа додадете го грашокот (предходно сварете го ако е замрзнат), неутралната павлака, пастата, зачините и се заедно измешајте.
4. Сервирајте ги наросени со пармезан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани