Од брашното квасецот сол шеќер и вода се замесува тесто. Тестото се остава да стаса од стасаното тесто правиме дванаесет топчиња со оклагијата ги расукуваме округли и на пола ставаме кечап оригано и фил преклопуваме и со вилушка ја притискаме на краевите. Панцеротите се редат во намрсен плех одозгора се мачкат со жолчка и се посипуват со сусам се печат на 250 степени 15мин.ПРИЈАТНО ЈАДЕЊЕ!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови