1. Палентата сварете ја.
2. Меленото месо испржете го со кромидот.
3. Палентата и меленото месо измешајте ги заедно, посолете, додајте црн бибер и зачини по вкус.
4. Палентата со меленото месо истурете ги во тепсија, врз нив наредете домати и изрендајте кашкавал. Наросете со оригано. Ставете во рерна да се пече  20 минути.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани