Подготовка:

Овде е потребна една нелеплива тава или апарат за палачинки.
1. Сите состојки ставете ги во садот за нутрибулетот и промешајте.
2. Тавата намастете ја како за пржење палачинки и полека една по една испжете ги. Вкусни се и така да се јадат без ништо, но јас ги сакам со урда или со ајвар.
Нека ви се на здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови