Од брашното,јајцата и млекото се изматува тесто ,се посолува и по потреба се додава шекер.Од тестото се печат палачинките.Уште топли палачинките се мачкаат со фил,се виткаат и се редат во овална чинија и се прелеваат со растопената чоколада.

Приготвување за филот:

Павлаката се изматува,се засладува и се додава ванилин шекер.Потоа се додаваат мелените ореви и смесата се замирисува со истолчрните каранфилчиња и циметот,а по желба се додава и рум.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови