Ја правиме смесата за палачинки и ги пржиме.
Бананите ги сечиме на кругови, а чоколадото го рендаме.
Ставаме една палачинка, врз неа редиме кругови банани, па ги полеваме со мед, па ги наросуваме со ренданото чоколадо. Така продолжуваме се по ред до четири палачинки. Одозгора пак полејте со мед и рендано чоколадо, Украсете со банани.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови