Освежувачко смути, здраво, богато и превкусно. Благодарение на мноштвото вкусови и бои, кремастата текстура и неодоливиот вкус, но и поради хранливите материи ни обезбедува енергија во текот на денот.

Подготовка

1. Во чашката од блендерот ги ставаме наведените овошки (јас сливите ги излупив, но не мора). Додаваме вода и блендираме до хомогенизирање. Послужуваме веднаш.

Забелешка - По вкус додадете заблажувач, јас не додадов воопшто.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани