Подготовка:

1. Исцедете ги лимоните. Малините пасирајте ги со вилушка.
2. Во сад ставете вода, цеден лимон, малини и мед се промешајте.

Додајте мраз и ливчиња од ментол.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани