Магдоносот го миеме и го ставаме во сецко. Додаваме сок од еден лимон, една лажица мед и сецкаме. Потоа додаваме 300 мл.вода и мешаме во сецкото 10 секунди. Процедуваме и уживаме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови