Оризот одвечер оставете го во вода да отстои ( искисне).
Загрејте го путерот или маслото и додадете го насечканиот кромид и лук и оставете да се продинстаат.
Оризот ицедете го и додадете го во тавата, малку да се пропржи, па додадете 400 мл вода и коцка за супа.
Оставете да се готви 40 минути. По потреба додадете вода, интегралниот ориз си сака подолго готвење на тивко.
Потоа додадете ги брокулата и прокељот и гответе уште 15 минути.
Додадете ја и павлаката за готвење, оставете кратко да се прокрчка уште 10 минути.
На крај изрендајте кашкавал и зачинете.

Уживајте во овој ручек...кој според изборот на намирниците може да биде и посен.
Идеална е вок тавата на делимано за подготовка на ова јадење, обавезно со капак..за оризот убаво да се развари.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови