Едноставни, вкусни бомбици....

Подготовка:

1. Бисквитите комплетно со фил, се мелат.
2. Се мешаат со крем сирењето. Смесата се соединува со рака.
3. Со влажни раце се обликуваат бомбици.
4. Нека се стегнат, ги оставаме некое време во фрижидер, па се чоколадираат со растопеното чоколадо со масло.
Толку....
На здравје сладење!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови